Rewolucja modowa w branży medycznej! Ubieraj się komfortowo, wyglądaj profesjonalnie

Rewolucja modowa w branży medycznej! Ubieraj się komfortowo, wyglądaj profesjonalnie

Ubiór medyczny w większości przypadków kojarzy się raczej z użytecznością niż z modą. Stroje personelu szpitala czy ośrodka zdrowia powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Warto jednak pamiętać, że prezencja na takim stanowisku wpływa bezpośrednio na ocenę kompetencji przez pacjentów. Jak wyglądać modnie i profesjonalnie, pracując w branży medycznej? Sprawdź!

Odzież medyczna – nie tylko nudne fartuchy!

Dawniej lekarki, pielęgniarki czy położne nosiły fartuchy, które miały za zadanie chronić odzież przed zabrudzeniem. Choć rozwiązanie to miało swoje uzasadnienie, było przy okazji mało funkcjonalne. Opinające fartuchy ograniczały ruchy, jak również nie zapewniały właściwej wentylacji ciała. W efekcie personel medyczny niejednokrotnie był narażony na otarcia i podrażnienia skóry, a przepocona odzież musiała być często zmieniana.

Prawdziwa rewolucja w sektorze strojów medycznych rozpoczęła się w Ameryce Północnej. To tam wymyślone zostały scrubsy, czyli luźna odzież przeznaczona dla chirurgów. Połączenie wygody i odpowiedniej prezencji okazało się takim fenomenem, że obecnie stroje tego typu noszą przedstawiciele różnych specjalizacji na całym świecie. Scrubsy zapewniają pełną swobodę ruchów, dobrze odprowadzają pot i nie opinają, a przy tym pozwalają na zachowanie odpowiedniego, profesjonalnego wizerunku.

Komplety medyczne – pokoloruj swój świat

Scrubsy składają się najczęściej z dwóch elementów odzieży: bluzy medycznej oraz wygodnych spodni. Luźny strój może być skompletowany oddzielnie lub zakupiony od razu jako zestaw. Wybierając komplety medyczne, masz pewność, że oba elementy doskonale do siebie pasują, a przy tym oszczędzasz sobie trudu szukania podobnych odcieni czy krojów.

Dzięki bogatej palecie barw możesz wybrać komplety medyczne, które realnie wpłyną na odbiór Twojej osoby przez pacjentów. Panie, pracujące na oddziałach pediatrycznych chętnie sięgają po stroje w odcieniach różu czy fioletu. Kolory te pozytywnie oddziałują na małych pacjentów i pomagają przełamać strach czy nieśmiałość. Z kolei ciemniejsze barwy podkreślają powagę zawodu, dlatego często wybierane są przez lekarki czy chirurgów.

Stroje medyczne – skrojone na miarę Twoich potrzeb

Moda to nie tylko dopasowanie kolorów, ale również kroju. Choć scrubsy z założenia są odzieżą luźną, nie oznacza to, że muszą na Tobie wisieć. Wykorzystanie tkanin o odpowiednich właściwościach zapewnia pełną swobodę ruchów, a przy tym odpowiednie przyleganie stroju do ciała. Scrubsy naciągają się pod wpływem nacisku, lecz nie ulegają rozciąganiu w praniu, dzięki czemu mogą służyć Ci przez wiele lat.

Wybór odpowiedniego kroju, dopasowanego do Twojej sylwetki to gwarancja odpowiedniej prezencji. Pamiętaj bowiem, że jak pacjent Cię widzi, tak Cię pisze – a od jego oceny Twoich kompetencji zależy, jak będzie przebiegać Wasza współpraca.